Zaproszenie na konferencję

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na konferencję pt. „Ostrołęckie Spotkania Historyczne”. Wydarzenie jest formą uczczenia 191. rocznicy bitwy pod Ostrołęką. Zaplanowane referaty poruszać będą temat powstania listopadowego nie tylko w kontekście działań militarnych, lecz także zagadnień związanych z popularyzacją wiedzy na temat zrywu czy troską o materialne dziedzictwo wspomnianego wydarzenia. Początek konferencji – godz. 10.00.

Program konferencji:

10.00 – Przywitanie gości.
10.10–10.30 „Powstanie listopadowe w edukacji szkolnej i pozaszkolnej” – dr hab. Jan Mirończuk, prof. WSTS.
10.30–10.50 „Powstanie listopadowe w działalności naukowej Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika” – dr Jerzy Kijowski.
10.50–11.10 „Powstanie listopadowe w turystyce historycznej” – dr Marek Niewiadomski.
11.10–11.30 „Kurpie w powstaniu listopadowym – mity historiograficzne a prawda historyczna” – mgr Krzysztof Augustyniak.
11.30–11.50 „Powstanie listopadowe w zbiorach Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce” – mgr Joanna Zyśk.
11.50–12.00 Dyskusja i zamknięcie konferencji.

Serdecznie zapraszamy!