Zapraszamy na „Pożegnanie z Afryką”

Drodzy Państwo,
każdy wie, że wszystko ma swój koniec, nawet nasza ulubiona przygoda z Afryką, która rozpoczęła się 25 stycznia br. wraz z otwarciem wystawy „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka”. Tę niezwykłą, pełną tajemnic i egzotyki ekspozycję możemy Państwu prezentować dzięki uprzejmości Muzeum Narodowe w Szczecinie.

29 maja zapraszamy Państwa do udziału w rodzinnych spotkaniach twórczych z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Tym razem hasłem przewodnim, nieprzypadkowo, będzie „Pożegnanie z Afryką” – jest to bowiem ostatni dzień, kiedy sztuka malijskich Dogonów gościć będzie Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi i nie tylko.

W programie:

• warsztaty twórcze, w ramach których uczestnicy wykonają sympatyczną przytulankę w formie afrykańskiego zwierzaka,
  • zwiedzanie wystawy „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka” z przewodnikiem,
  • prezentacja slajdów oraz zwiedzanie mini wystawy afrykańskich fotografii w wykonaniu ostrołęckich podróżników.

Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach:
I grupa w godz. 10.30–12.30,
II grupa w godz. 13.00–15.00.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43.
Opłata: 10 zł od osoby.

Termin: 29 maja 2022 r., godz. 10.30–12.30 lub 13.00–15.00.
Miejsce: Muzeum kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.