Muzeum Kultury Kurpiowskiej otrzymało dofinansowanie w formie dotacji celowej

Miło nam poinformować, że Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce otrzymało od Samorządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w formie dotacji celowych na inwestycje na następujące zadania:

Modernizacja budynku przy ul. Świętokrzyskiej 2 na potrzeby Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce – I etap dokumentacja w wysokości 170 000 zł;
Zakup wyposażenia stanowiska do montażu materiałów wideo w wysokości 65 000 zł;
Realizacja filmu animowanego do wystawy stałej „Ostrołęka. 6 x Narew” z zakupem zestawu do projekcji w wysokości 84 960 zł;
Zakup systemu nagłośnienia dla Muzeum Kultury Kurpiowskiej w wysokości 120 000 zł.

Wymienione zadania inwestycyjne przyczynią się do zwiększenia efektywności działalności muzeum we wszystkich ważnych obszarach: przechowywania i zabezpieczenia zbiorów oraz poprawy jakości oferty muzealnej.
Wykonanie dokumentacji modernizacji budynku przy ul. Świętokrzyskiej 2, użytkowanego przez Muzeum, stworzy możliwości do pozyskania funduszy unijnych na modernizację budynku w najbliższej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia powierzchni magazynowych, bezpieczeństwa zbiorów i ich dostępności.
Zakup wyposażenia stanowiska do montażu materiałów wideo pozwoli na zwiększenie efektywności pracy i skrócenie czasu potrzebnego do realizacji zadań oraz umożliwi tworzenie treści wideo z zachowaniem jakości odpowiadającej współczesnym standardom.
Ważnym przedsięwzięciem będzie też realizacja filmu animowanego, który stanie się częścią wystawy stałej „Ostrołęka. 6 x Narew”. Jego celem jest przybliżenie najmłodszym zwiedzającym w atrakcyjnej formie skomplikowanych zagadnień historycznych przedstawionych na wystawie. Film będzie posiadał wersję w języku polskim i angielskim.
Dzięki zakupowi systemu nagłośnienia Muzeum będzie w stanie obsłużyć we własnym zakresie większość imprez muzealnych. Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy poprawi znacznie jakość dźwięku oraz umożliwi precyzyjne, zrównoważone brzmienie.

Przyznane dotacje celowe są nie tylko odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez ostrołęckich muzealników, ale także wynikiem polityki zrównoważonego rozwoju całego Mazowsza, prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zgodnie z przyjętą strategią w tym zakresie.

Logo Mazowsze