W poszukiwaniu narodowego stylu. Motywy ludowe w sztuce dwudziestolecia międzywojennego

Na tej wystawie prezentowane są prace przedstawicieli trzech grup artystycznych działających w okresie międzywojennym na terenie Polski: Stowarzyszenia Artystów Polskich Rytm, Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt, oraz spółdzielni Artystów Ład. Wszystkim wymienionym grupom udało się stworzyć na przestrzeni lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku spójne środowisko, mające ogromny wpływ na estetykę międzywojenną. Na wystawie obecne są prace takich artystów jak Wacław Borowski, Zofia Stryjeńska czy Władysław Skoczylas. To oni szukali inspiracji w sztuce ludowej, także kurpiowskiej.