Ostatnia szansa na zwiedzenie wystawy „Malarstwo polskie XIX i XX wieku. Monachium – Wilno – Kraków”

Jeszcze tylko kilka dni zostało na zwiedzanie wystawy czasowej „Malarstwo polskie XIX i XX wieku. Monachium – Wilno – Kraków”. Prezentacja wystawy kończy się w niedzielę, 3 maja 2015 roku.

Ekspozycja, pochodząca ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Suwałkach, prezentuje ponad pięćdziesiąt prac polskich malarzy związanych ze środowiskami artystycznymi w Monachium, Wilnie i Krakowie. W Muzeum można podziwiać twórczość takich artystów jak: Zdzisław Suchodolski, Józef Chełmoński, Julian Fałat, Roman Kochanowski, Tymon Niesiołowski, Czesław Wierusz-Kowalski, Leon Wyczółkowski, Jan Stanisławski, Jacek Malczewski oraz innych artystów, w różnym stopniu związanych z tzw. szkołą monachijską.

Wszystkich tych, którym nie udało się jeszcze odwiedzić niniejszej wystawy serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce otwarte jest również w weekendy, a więc zachęcamy do zwiedzania!