Wikipedia na Kurpiowszczyźnie

14 i 15 lipca br. Wikimedia Polska zorganizowała edyton pod nazwą „Wikipedia na Kurpiowszczyźnie”. Była to seria działań prowadzonych na terenie Kadzidła, mających na celu zaangażowanie lokalnej społeczności w uzupełnianie i poprawę haseł Wikipedii związanych z Kurpiowszczyzną, jak również tworzenie kolejnych treści opisujących nasz region. Przedsięwzięcie zaowocowało powstaniem kolektywu składającego się z kilkunastu osób, które dzięki Klarze Sielickiej-Baryłce ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska, etnografce z NID i PTL Amudenie Rutkowskiej oraz historyczce i wikipedystce Marii Weronice Kmoch mogły poznać tajniki tworzenia największej encyklopedii świata i postanowiły zaopiekować się jej kurpiowską częścią.
Ta wspaniała inicjatywa niewątpliwie przyczyni się do wzmocnienia promocji regionu na świecie, ułatwi dostęp do wiedzy o Kurpiach i wspomoże utrwalanie piękna naszego dziedzictwa kulturowego.
Współorganizatorami wydarzenia byli: Gmina Kadzidło, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle im. Wojciecha Woźniaka, Zagroda Kurpiowska w Kadzidle.