Spotkanie w sprawie projektu wpisu plecionkarstwa na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO

27 września br. w Departamencie Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone projektowi wpisu plecionkarstwa na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Wśród zaproszonych z całego kraju gości znaleźli się także przedstawiciele naszego regionu: dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej Maria Samsel oraz plecionkarz Wiesław Kuskowski. Spotkanie prowadzone przez Joannę Cichą-Kuczyńską radcę ds. UNESCO, było odpowiedzią Ministerstwa na inicjatywę oddolną depozytariuszy. Po wpisaniu w ubiegłym roku Kultury bartniczej na Listę Reprezentatywną byłby to kolejny wpis obejmujący żywą tradycję także regionu kurpiowskiego.