„Weekend seniora z kulturą”. Bezpłatne zwiedzanie i warsztaty twórcze

Wzorem lat ubiegłych przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach akcji, w dniach 1 i 2 października 2022 r., dla osób powyżej 60 roku życia wstęp do wszystkich obiektów Muzeum Kultury Kurpiowskiej będzie bezpłatny:
– budynek główny Muzeum przy pl. gen. J. Bema 8 w Ostrołęce,
– Pomnik Mauzoleum przy ul. Warszawskiej 2A w Ostrołęce,
– Zagroda Kurpiowska w Kadzidle w Kadzidle przy ul. Trasa Mazurska 1B.

Dodatkowo zapraszamy seniorów na warsztaty twórcze pt. „Etno torby”, które odbędą się 2 października 2022 r. (niedziela) o godz. 13.00 w budynku Muzeum przy pl. gen. J. Bema 8 w Ostrołęce. Nasi goście przy pomocy specjalnych farb własnoręcznie ozdobią płócienne torby motywem wycinanki Kurpiowskiej, nadając im oryginalny wygląd w stylu etno. Tak ozdobiona torba będzie niepowtarzalną pamiątką z wizyty w Muzeum.