Zapraszamy na wykład o twórczości Izraela Szterna

O Izraelu Szternie (1894–1942) – ostrołęczaninie, poecie i eseiście tworzącym w jidysz, autorze poematu „Moja księga >>Ostrołęka<< (Efraim Goldbruch)”, który powstał w 1927 roku, rozmawialiśmy w muzeum kilka lat temu. Było wówczas o materialności w tym ważnym dla Ostrołęki poemacie. Tym razem będzie o duchowości w twórczości Szterna.
Zapraszamy na wykład „>>Obłoki mieszają się i tasują bezgłośnie<<. Duchowość w pisarstwie Izraela Szterna jako wyzwanie i jako problem”, który wygłosi dr. hab. Karol Samsel z Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykład odbędzie się w ramach Muzealnych Spotkań przy Lampce, 6 października br., w muzeum przy pl. gen. Józefa Bema 8, o godz. 18.00.

Zdjęcie: Ostrołęcka kuczka, fot. B. Kalinowska.