Dni Otwarte Funduszy Europejskich 7-9 października 2022

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w najbliższy weekend!

W związku z udziałem Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich opłata za wstęp do Muzeum przy pl. gen. Bema 8 oraz na teren Pomnika Mauzoleum przy ul. Warszawskiej 2A w dniach 7–8 października 2022 r. (piątek–sobota) wyniesie 1 zł. W niedzielę 9 października zwiedzanie jest bezpłatne.

W Muzeum przy pl. Bema czeka na Państwa 6 wystaw stałych oraz 3 czasowe prezentujące w większości dzieje, kulturę i tradycje naszego regionu, ale też polską sztukę. W Pomniku Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku odwiedzą Państwo sarkofag z prochami poległych powstańców, wystawy multimedialne, wystawy czasowe, w tym wystawę prac malarskich, a także (na zewnątrz budynku) skansen artylerii Królestwa Polskiego, zawierający repliki armat i jednorogów według wzoru z 1805 roku, jak również kopię wyrzutni Bema.

Serdecznie zapraszamy w dniach 7-9 października 2022 r. na „Weekend w Muzeum” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich!