Zapraszamy do udziału w imprezie rodzinnej „Idą święta – czas stroić choinkę”

Jest już tradycją, że przed Bożym Narodzeniem spotykamy się z Państwem w miłej, świątecznej atmosferze i razem przygotowujemy ozdoby choinkowe. Również i tym razem serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w rodzinnej imprezie „Idą święta – czas stroić choinkę”, która odbędzie się 4 grudnia 2022 r. w godz. 10.00–15.00. Pod okiem twórców kurpiowskich własnoręcznie wykonamy tradycyjne ozdoby z bibuły, słomy i papieru. Zrobimy łańcuchy, gwiazdki, aniołki, zaprojektujemy i wykonamy świąteczne pocztówki, na których będzie można wysłać bożonarodzeniowe życzenia do bliskich. Poznamy tajniki przygotowania pieczywa obrzędowego i wypiekania lukrowanych ciasteczek.

Wydarzenie organizowane jest z myślą o podtrzymywaniu i popularyzacji kurpiowskich tradycji związanych z samodzielnym wykonywaniem ozdób choinkowych.

Termin wydarzenia: 4 grudnia 2022 r. (niedziela) od godz. 10.00 do 15.00.

Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.

Opłata: 10 zł od osoby.