Rozpoczęliśmy Ferie w Muzeum

Ferie w Muzeum pod hasłem „Był sobie dwór…” oficjalnie rozpoczęte!

Na początku pierwszego spotkania tradycyjnie poznaliśmy nasze imiona, które wraz z dziećmi umieściliśmy jako listki na symbolicznym drzewie. Chwilę potem obejrzeliśmy spektakl muzealnego teatrzyku pt. „Opowieści ciekawej treści Jadzi i Wiesia”. W spektaklu swoje role otrzymały również dzieci, które wspaniale uzupełniły przedstawienie o efekty wizualne na widowni. Po teatrzyku przyszedł czas na zwiedzenie wystawy „Łazek. Splątane dzieje”, gdzie mogliśmy m.in. zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów pochodzących z dworku, a dzięki fotografiom poznać zamieszkującą go rodzinę. Zainspirowani wystawą oraz rozmową o naszej historii i przodkach postanowiliśmy przenieść się do pracowni etnodizajnu, gdzie dzieci własnoręcznie wykonały wspaniałe drzewa genealogiczne. Na koniec prace zostały zabezpieczone w specjalnych kuferkach na muzealne skarby.

Do zobaczenia już jutro!