Wakacyjne spotkania twórcze już od najbliższej niedzieli

Od 2 lipca 2023 r. (niedziela) rusza kolejna edycja wakacyjnych spotkań twórczych z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”. Jak co roku w muzealnej pracowni etnodizajnu będziemy wykonywać przeróżne przedmioty (dekoracyjne i przeznaczone do codziennego użytku) inspirowane kurpiowską tradycją i zdobione regionalnym wzorem. Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących tworzyć.

Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych! Rękodzieła nauczymy każdego, niezależnie od wieku 🙂

Plan spotkań 2023:

2 lipcaFiranecka do okienecka
Goście muzealni wykonają z białego papieru firanki w okna i taśmy do półek. Elementy te zdobiły niegdyś wnętrze izby kurpiowskiej, również dziś z powodzeniem mogą posłużyć do dekoracji współczesnych domów i mieszkań.

16 lipca  – Szycie konika u muzealnika
Na to spotkanie w szczególności zapraszamy dzieci i rodziców. Za pomocą igły, nitki i kawałka materiału wyczarujemy szmacianego konika, zabawkę dla dzieci, którą kiedyś można było spotkać na kurpiowskiej wsi.

30 lipcaMalwy u płotu
Uczestnicy uwiją ozdobne kwiaty z kolorowej bibuły, nawiązujące swoją formą do tradycyjnych dekoracji zdobiących chatę kurpiowską. Tym razem w roli głównej – malwa, kwiat który dawniej był nieodłącznym elementem polskiej wsi.

13 sierpniaEtno torby
Uczestnicy spotkania stworzą etno cudeńka z klasycznej bawełnianej torby. Prosta zostanie torba przy pomocy szablonu udekorowana tradycyjną wycinanką kurpiowską. Będzie to wspaniała ozdoba codziennych zakupów.

27 sierpnia  – Kurpiowskie kierce skradną Twoje serce
Podczas zajęć nasi goście poznają historię papierowego kierca oraz własnoręcznie go wykonają. Będzie to niepowtarzalna ozdoba oraz atrakcyjna pamiątka z wizyty w muzeum.

>>> Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43. Liczba miejsc ograniczona.

•  Spotkania będą odbywały się w godz. 11.00-15.00.
•  Cena: 15 zł od osoby.
•  Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.

Serdecznie zapraszamy!