„Weekend seniora z kulturą” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

W związku z udziałem Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w akcji „Weekend seniora z kulturą” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w dniach 29-30 września oraz 1 października 2023 roku serdecznie zapraszamy osoby powyżej 60. roku życia do bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych i czasowych we wszystkich obiektach MKK (budynek główny przy placu gen. J. Bema 8, Pomnik Mauzoleum przy ul. Warszawskiej 2A w Ostrołęce oraz Zagroda Kurpiowska w Kadzidle). W niedzielę 1 października, w godz. 10.00-16.00 zapraszamy seniorów do muzealnej pracowni etnodizajnu przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce na bezpłatne warsztaty wykonywania wycinanki kurpiowskiej. Własnoręczne tworzenie daje mnóstwo radości, a samodzielnie „strzyżona” wycinanka będzie niepowtarzalną pamiątką z pobytu w muzeum.