Odbyła się konferencja poświęcona dziejom Ostrołęki

Dobiegła końca konferencja naukowa „Ostrołęka na przestrzeni wieków”, będąca częścią obchodów 650. rocznicy nadania Ostrołęce praw miejskich, zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika we współpracy z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Na muzealnym dziedzińcu omówiono wybrane zagadnienia z niezwykle bogatej historii naszego miasta. Referaty wygłosili znani i cenieni historycy:

▪️ mgr Małgorzata Balcerzak,
▪️ dr Barbara Kalinowska,
▪️ mgr Krzysztof Augustyniak,
▪️ prof. dr hab. Norbert Kasparek,
▪️ dr hab. Adam Dobroński,
▪️ dr Dariusz Budelewski,
▪️ dr Jerzy Kijowski,
▪️ dr hab. Zbigniew Kudrzycki,
▪️ dr hab. Jan Mironczuk.

Konferencję zakończyła dyskusja, podczas której m.in. głos zabrała Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Anna Gocłowska oraz Prezydent Miasta w latach 2002-2006 Ryszard Załuska.

Serdecznie dziękujemy szanownym prelegentom i przybyłym gościom.

Spotkanie było transmitowane na stronie Fb Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika, które było głównym organizatorem wydarzenia.

Konferencję sfinansowano ze środków Miasta Ostrołęki i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.