Uroczyste podsumowanie warsztatów

Dzisiaj w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu warsztatów haftu w ramach zadania „Akademia Haftu Kurpiowskiego »Tradycja igłą wyszywana«. Cykl międzypokoleniowych warsztatów z mistrzyniami hafciarstwa kurpiowskiego”. Podsumowano również działania związane z wpisem hafciarstwa kurpiowskiego z Puszczy Zielonej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Gości powitała Prezes Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich Elżbieta Prusaczyk. Obecni na uroczystości Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski oraz Dyrektor Muzeum Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce Maria Samsel podkreślili znaczenie jakie ma podtrzymywanie tradycji i utrwalanie niematerialnego dziedzictwa. Zwrócili też uwagę na rolę, jaką w działaniach na rzecz kultury odgrywa wsparcie udzielane przez instytucje takie jak samorządy oraz muzea. Na koniec na ręce twórczyń, które uczestniczyły warsztatach wręczono dyplomy. Pamiątkowy grawerton potwierdzający wpis na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego został przekazany do MKK.