XVI Wspólne Śpiewanie Patriotyczne „Leć pieśni nasza…”

Zapraszamy do udziału w XVI Wspólnym Śpiewaniu Patriotycznym, którego tytuł w tym roku brzmi „Leć pieśni nasza…”. Koncert odbędzie się 11 listopada 2023 r. (sobota) o godz. 17.00.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają wolność, których serce bije dla naszej Ojczyzny. Spotkajmy się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej i wspólnym śpiewem uczcijmy dwie rocznice: 105-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 650. urodziny Ostrołęki. Podczas koncertu tradycyjnie rozbrzmiewać będą pieśni legionowe i powstańcze, lecz nie tylko, sztandarowym utworem będzie hymn Ostrołęki, którego tytuł patronuje tegorocznemu wydarzeniu.
We Wspólnym Śpiewaniu Patriotycznym wezmą udział znani i lubiani lokalni artyści, chór „O! La! La!”, warszawscy muzycy, zuchy oraz niezawodna ostrołęcka publiczność.

Współorganizatorem koncertu jest Powiat Ostrołęcki.

Wstęp wolny.