Zaproszenie do udziału w oprowadzaniu kuratorskim

Barbara Kalinowska – kurator wystawy „Artur Nacht-Samborski. Wejrzenia” zaprasza na oprowadzanie kuratorskie, które odbędzie się 19 listopada (niedziela) o godzinie 11.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce. Podczas poprzedniego spotkania w październiku poruszyliśmy wątek „piękności malarskiej materii” dzieł wybitnego kolorysty. Tym razem zwrócimy uwagę na wewnętrzne życie obrazów. W programie przewidziana jest projekcja dwudziestominutowego filmu dokumentalnego „Artek” w reżyserii Franciszka Kuduka, który pozyskaliśmy z zasobów archiwalnych TVP.

Ilustracja: Artur Nacht-Samborski, Szkic głowy na szarym tle, około 1970 roku, olej na tekturze, 48,5 cm x 33,9 cm, własność rodziny artysty, depozyt w Muzeum Narodowym w Poznaniu, nr inw. MNP Dep AN 23, © spadkobiercy Artura Nachta-Samborskiego.