Przygotowanie i transport obrazu Karola Malankiewicza Bitwa pod Ostrołęką 26 maja 1831 r.

Obraz Karola Malankiewicza pt. „Bitwa pod Ostrołęką 26 maja 1831 r.” przeszedł niedawną konserwację. Aby dzieło dostarczyć do pracowni konserwatora, należało je odpowiednio zabezpieczyć i zapewnić profesjonalny transport. Po powrocie do Muzeum sporządziliśmy dokumentację fotograficzną, następnie obraz wrócił na wystawę stałą „Twórczość żołnierzy powstania listopadowego na Wielkiej Emigracji”. Jak to wyglądało możecie zobaczyć w krótkim materiale filmowym.

Obraz został poddany konserwacji dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji projektu „Konserwacja obrazu Karola Malankiewicza pt. Bitwa pod Ostrołęką 26 maja 1831 r.”.