Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce brało udział w projekcie „Stworzenie otwartych danych wraz z budową zaplecza techniczno-technologiczno-koordynacyjnego dla samorządów terytorialnych województwa mazowieckiego”.

Cel strategiczny projektu: Budowa społeczeństwa informacyjnego przez udostępnianie otwartych treści w postaci zdigitalizowanych danych zbiorów muzealnych i scyfryzowanych danych geodezyjnych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych.