Zaproszenie na wernisaż wystawy

Dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie dr hab. Jacek Górski oraz Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce Maria Samsel zapraszają na otwarcie wystawy pomysłu Radosława Liwocha „Ukraina przed wiekami”. Wernisaż odbędzie się 9 lutego 2024 roku (piątek) o godzinie 14.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy pl. gen. Józefa Bema 8 w Ostrołęce.

Wystawa poświęcona jest archeologii, efektom prac badawczych jak i przypadkowym znaleziskom na ziemiach ukraińskich. Przedstawia różnorodność kulturową terenów nad Dniestrem i Dnieprem od pradziejów do późnego średniowiecza. Wystawa obejmuje również skarb złoty z grobu scytyjskiej księżniczki. Na wystawie zaprezentowane są zabytki będące w przeszłości przedmiotami codziennego użytku, takie jak naczynia ceramiczne, broń, elementy uzbrojenia czy ozdoby. Wystawa pochodzi z Muzeum Archeologicznego w Krakowie, a jej kuratorem jest Radosław Liwoch.