Zapraszamy na warsztaty etnograficzne „Wielkanoc na Kurpiach”

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w dorocznych warsztatach etnograficznych „Wielkanoc na Kurpiach”.

Podczas zajęć uczestnicy poznają kurpiowskie tradycje i obyczaje związane ze świętem Wielkiej Nocy. Warsztaty będą składały się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie części teoretycznej muzealnicy opowiedzą o przygotowaniach do świąt na Kurpiowszczyźnie, natomiast w ramach zajęć praktycznych uczestnicy warsztatów własnoręcznie wykonają tradycyjne palmy wielkanocne lub pisanki oklejane sitowiem i kolorową włóczką.

•  Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00 w okresie 𝗼𝗱 𝟮𝟲 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 𝗱𝗼 𝟮𝟳 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿.
•  Czas trwania zajęć: 60 minut.
•  Opłata: 12 zł od osoby.
•  Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.
•  Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43.

Uwaga!
Warsztaty objęte są programem „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, zainicjowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
W ramach programu zorganizowane grupy szkolne z terenu województwa mazowieckiego (w tym dzieci z tzw. zerówki) mogą skorzystać z naszej oferty wystaw oraz lekcji muzealnych za jedyne 1 zł brutto od osoby. Więcej informacji na stronie: https://muzeum.ostroleka.pl/?p=15163