Wernisaż wystawy „Ukraina przed wiekami”

Pochodząca z Muzeum Archeologicznego w Krakowie wystawa zatytułowana „Ukraina przed wiekami” została dzisiaj zaprezentowana w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Dyrektor MKK Maria Samsel oraz pomysłodawca i kurator wystawy Radosław Liwoch przywitali przybyłych na wernisaż gości, opowiedzieli o tej ekspozycji i jej genezie. Wystawa przedstawia różnorodność kulturową terenów nad Dniestrem i Dnieprem od pradziejów do późnego średniowiecza. Poświęcona jest archeologii, efektom prac badawczych jak i przypadkowym znaleziskom na ziemiach ukraińskich, można na niej zobaczyć zabytki będące w przeszłości przedmiotami codziennego użytku, takie jak naczynia ceramiczne, broń, elementy uzbrojenia czy ozdoby. Niezwykle ciekawym elementem ekspozycji jest skarb złoty z grobu scytyjskiej księżniczki.

Wystawę można zwiedzać do 24 marca 2024 roku w budynku Muzeum przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce.

Serdecznie zapraszamy.