Program wydarzeń towarzyszących wystawie prac Nikifora

Przed nami jeszcze wiele spotkań z cyklu „Odkrywanie Nikifora”, w ramach działań towarzyszących wystawie „Nikifor. Malarz nad malarzami”:

•  28 kwietnia (niedziela), godz. 11.00 – Niedziela w Muzeum pod hasłem „Malowanie według Nikifora”. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Gronczewska.
•  28 kwietnia (niedziela), godz. 12.00 – „W samo południe”. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nikifor. Malarz nad malarzami”. Spotkanie poprowadzi Grażyna Talarek.
•  8 maja, godz. 17.00 – wykład Jadwigi Migdał pt. „Nikifor – malarz niezwykły”.
•  18 maja (sobota), godz. 18.00-24.00 – Noc Muzeów „Pora na Nikifora”.
•  16 czerwca (niedziela) – finisaż wystawy oraz podsumowanie pleneru malarskiego.

Przez cały czas trwania wystawy:
– oprowadzania z edukatorem,
– lekcje dla szkół połączone z działaniami plastycznymi „Klucz do Nikifora”.

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowych informacji udziela Dział Edukacji i Promocji MKK pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43 lub poprzez e-mail edukacja@muzeum.ostroleka.pl.

Zbiory prezentowane na wystawie „Nikifor. Malarz nad malarzami” pochodzą z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Patronat medialny:
logo Moja Ostrołęka    logo Radio OKO   logo Radio dla Ciebie