Zapraszamy do udziału w rodzinnym spotkaniu twórczym pod hasłem „Malowanie według Nikifora”

Już 28 kwietnia, kolejny raz będziemy tworzyć w muzealnej pracowni. Tym razem rodzinne spotkanie twórcze z cyklu Niedziela w Muzeum odbędzie się pod hasłem „Malowanie według Nikifora”, a poprowadzi je Aleksandra Gronczewska. Postaramy się, najpiękniej jak potrafimy, stworzyć barwne, akwarelowe obrazy. Inspiracji dostarczy nam twórczość Nikifora Krynickiego, a pani Aleksandra wskaże odpowiedni kierunek i udzieli artystycznego wsparcia.

Uwaga! Zapraszamy wszystkich lubiących malować, niezależnie od wieku i umiejętności. Naprawdę warto spróbować. Jedyne wymagania to szczere chęci i dobry humor.

•   Dla najmłodszych oraz dla osób nie czujących się zbyt pewnie w malarstwie przygotowaliśmy specjalne szablony, które zdecydowanie ułatwią pracę.
•   Obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 764 54 43 wew. 43. Liczba miejsc jest ograniczona.
•   Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2024 o godz. 11.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce.
•   Wstęp: 15 zł od osoby.

Współorganizator:
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie