Uczcijmy razem Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do wspólnego uczczenia Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja podczas rodzinnej imprezy patriotycznej „Biało-czerwona. Obowiązkowo!”. Impreza będzie wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o naszej Ojczyźnie, symbolach narodowych i naszej historii, a przy tym do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

W programie:
–  patriotyczna gra rodzinna,
–  tworzenie mini flag na patyczku oraz patriotycznych maków,
–  wykonywanie biało-czerwonych breloków,
–  szycie poduszeczek (igielników) z filcu,
–  tworzenie lampionów w barwach narodowych,
–  kawiarnia patriotyczna, w której serwowane będą biało-czerwone desery.

Oprawa muzyczna: pieśni patriotyczne z akcentem na utwory upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Bilet wstępu: 15 złotych od osoby.

Wydarzenie odbędzie się 3 maja 2024 r. (piątek) w godz. od 11.00 do 15.00 w budynku Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy placu gen. J. Bema 8 w Ostrołęce.

Jak co roku w dniach 2 i 3 maja w godzinach od 20.00 do 24.00, Pomnik Mauzoleum przy ul. Warszawskiej 2A rozświetli biało-czerwona iluminacja.