Wernisaż wystawy Rysunek Romualda Zerycha. Kontur oblicza

Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy „Rysunek Romualda Zerycha. Kontur oblicza”. 8 czerwca 2024 roku o godzinie 16.00 Pomnik Mauzoleum, ul. Warszawska 2a w Ostrołęce

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy „Rysunek Romualda Zerycha. Kontur oblicza”, który odbędzie się 8 czerwca (w sobotę), o godzinie 16.00, w Pomniku Mauzoleum przy ul. Warszawskiej 2a w Ostrołęce.

Romuald Zerych (1888-1964) współprojektował Pomnik Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku. Jest autorem wielu realizacji rzeźbiarskich i pomnikowych. Jego twórczość w tym zakresie mieliśmy sposobność poznać w 2019 roku podczas wystawy „W świecie rzeźb Romualda Zerycha”. Tym razem zaprezentujemy prace rysunkowe pochodzące z depozytu liczącego ponad 1200 rysunków, złożonego w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w 2018 roku przez spadkobierców artysty. Motywem wystawy jest twarz, która niewątpliwie fascynowała artystę.

Loga: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego. Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego Logo Pomnika Mauzoleum. Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego Wystawa czynna: od 8 czerwca do 28 lipca 2024 roku