XXIII warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody” dobiegły końca

W czwartek 6 czerwca zakończyły się XXIII warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody”, odbywające się przez trzy dni w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Wydarzenie, które od lat przyciąga dzieci, młodzież oraz wszelkich entuzjastów tradycyjnego rzemiosła i kultury kurpiowskiej, po raz kolejny okazało się sukcesem. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi technikami rękodzielniczymi, które powoli odchodzą w zapomnienie. Warsztaty prowadzili doświadczeni twórcy ludowi, artyści z pasją przekazujący swoją wiedzę i umiejętności młodszym pokoleniom. Podczas zajęć ze wspaniałymi ludźmi, którzy całe życie poświęcają regionalnej twórczości, można było nie tylko poznać tajniki ginących zawodów i sztuki rękodzieła, ale także usłyszeć wiele fascynujących historii o życiu na pięknej Kurpiowszczyźnie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Organizatorem było Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich.

Współorganizatorzy:
Muzeum Kultury Kurpiowskiej
Zagroda Kurpiowska w Kadzidle
Powiat Ostrołęcki
Gmina Kadzidło

Patroni medialni:
Radio Oko
Moja Ostrołęka
Biartek.pl

Zadanie publiczne pn. XXIII Warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody” 2024 dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.