Wystawa pt. „Rysunek Romualda Zerycha. Kontur oblicza” została otwarta

W sobotę, 8 czerwca 2024 r., w Pomniku Mauzoleum odbył się wernisaż wystawy pt. „Rysunek Romualda Zerycha. Kontur oblicza”. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Gości przywitała Dyrektor Maria Samsel oraz kurator wystawy Barbara Kalinowska. Na ekspozycji znajdują się prace rysunkowe pochodzące z depozytu, który liczy ponad 1200 pozycji, a złożony został w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przez spadkobierców artysty w 2018 roku. Motywem przewodnim wystawy jest twarz – element, który zdecydowanie fascynował Zerycha. Podczas wernisażu nie zabrakło również przestrzeni do rozmów i wymiany wrażeń. Atmosfera tej wystawy jest szczególna, ponieważ rysunki możemy podziwiać w otoczeniu, które artysta współtworzył.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 28 lipca br.

Serdecznie zapraszamy, jednocześnie przypominając, że w każdą niedzielę zwiedzanie wystaw Muzeum Kultury Kurpiowskiej jest bezpłatne.