Ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu literackiego

Podczas wczorajszego finisażu wystawy w MKK odbyło się ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu na ekfrazę inspirowaną obrazami Nikifora Krynickiego „Ostrołęckie Nikiforki”. Spotkanie poprowadzili: dr hab. Karol Samsel – pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, Sabina Malinowska – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bibliotek i Książki oraz Grażyna Talarek – kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Decyzją jury pod kierunkiem dra hab. Karola Samsela poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce – Katarzyna Łada,
II miejsce – Zdzisław Zyśk,
III miejsce – Zachary Grossfeld.

Wyróżnienia otrzymali: Maria Dłuska oraz Agnieszka Minota, wyróżnienie specjalne dla prozy przyznano Iwonie Choroszewskiej-Zyśk.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, oraz zaproszenie na jednodniową wycieczkę wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Bibliotek i Książki. Decyzją komisji konkursowej wszystkie prace zostaną opublikowane w „Ostrołęckim Roczniku Literackim Przydroża” nr 11 oraz na stronie internetowej Muzeum Kultury Kurpiowskiej.