XIII Wspólne śpiewanie patriotyczne „Polskę noszę w sercu”

Już po raz trzynasty w ramach obchodów Święta Niepodległości wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Tegoroczny koncert pt. „Polskę noszę w sercu” organizowany przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury przy udziale znakomitych artystów, ułanów, harcerzy. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia wiceprezydenta Miasta Ostrołęki Pana Macieja Kleczkowskiego, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce Pani Marii Samsel oraz dyrektora Ostrołęckiego Centrum Kultury Pana Tadeusza Wiśniewskiego. Podczas koncertu wykonano 22 utwory m.in. pieśni hymniczne, legionowe, nawiązujące do powstań oraz z czasów II wojny światowej. Formuła koncertu zachęcała do udziału publiczności, teksty wyświetlane były na ekranach, harcerze rozdali gościom kilkaset śpiewników i własnoręcznie wykonanych kokard narodowych.

Wykonawcy koncertu:

– Agnieszka Drabot

– Wojciech Dudkowski

– Adam Wołosz

– Bartosz Wołosz

– Piotr Grzyb

– Paweł Zyśk

– Stanisław Dobkowski

– Marcelina Madej i Alicja Beczak z 14 Ostrołęckiej Drużyny Harcerskiej „Spirydion”

– zuchy z 2 Ostrołęckiej Gromady Zuchowej „Szare Wilczki” pod opieką druhny Ady Zalewskiej

– zespół „Droga na Ostrołękę”

– Ułani ze Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich

– Wokaliści ze Studia Piosenki pod kierownictwem Tadeusza Kowalewskiego

– Chór „O! LaLa!” działający przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce,

prowadzony przez Roberta Lipkę

Zespół towarzyszący wykonawcom:

– Robert Lipka – akordeon

– Małgorzata Szarlik-Woźniak – skrzypce

– Marta Maślanka – cymbały, werble

– Łukasz Owczynnikow – kontrabas

– Kazimierz Nitkiewicz – trąbka

oraz Tadeusz Kowalewski (OCK) – fortepian

Scenariusz koncertu: Grażyna Talarek

Projekt graficzny plakatu i śpiewnika: Magdalena Krystianiak-Tomczak

Koordynatorki koncertu: Grażyna Talarek (Muzeum Kultury Kurpiowskiej), Aleksandra Kowalewska (Ostrołęckie Centrum Kultury)

Opracowanie muzyczne pieśni: Robert Lipka i Tadeusz Kowalewski

Kierownik muzyczny koncertu: Robert Lipka

Wiersze czytane podczas koncertu:Hymn Polaków na obczyźnie”

Jana Lechonia oraz „Wolność to wyzwanie” autorstwa Leszka Zdunia.

Organizator: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

Współorganizatorzy: Samorząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatu Ostrołęckiego i Ostrołęckie Centrum Kultury

Partner: Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec Ostrołęka

Kokardy narodowe na koncert przygotowała 9 Ostrołęcka Drużyna Harcerska „KRES” pod kierunkiem druha Krzysztofa Krawczyka