Konferencja pt. „Rola Kurpiów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości”

W dniu 20 listopada 2019 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce mieliśmy zaszczyt gościć Leśników z Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddziału Ostrołęcko – Ciechanowskiego na konferencji pt. „Rola Kurpiów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości”. Gości powitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski oraz dyrektor Muzeum Maria Samsel. Po krótkiej charakterystyce Nadleśnictwa Ostrołęka wygłoszonej przez Pana Zdzisława Gadomskiego wysłuchaliśmy wykładu Pani Marii Samsel pt. „Puszcza jako składnik tożsamości Kurpiów”, następnie głos zabrał Pan Jacek Karczewski – historyk z Fundacji Splot Pamięci wygłaszając wykład pt. „Ostrołęka i Kurpie w walce z dwoma okupantami”. Po zwiedzaniu Muzeum uczestnicy konferencji udali się do Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką, następnie po obejrzeniu wystaw posadzili na majdanie fortu pamiątkowy dąb dla uczczenia jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Konferencja odbyła się pod patronatem Samorządu Województwa Mazowieckiego.