Ostatni tydzień z wystawą węgierską

Jeszcze tylko do piątku 26 sierpnia 2016 r. można zwiedzać wystawę pt. Puszta węgierski bezkres prezentowaną na dziedzińcu Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Zwiedzający mogą poznać krainę leżącą na północnym wschodzie Węgier, która charakteryzuje się bogactwem przyrody połączonym z wyjątkowym folklorem mieszkańców.

Ten największy w Środkowej Europie obszar stepu chroni Park Narodowy Hortobágy, który w 1999 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Puszta to także ludzie i piękno tradycyjnej, kultywowanej przez wieki, kultury pasterskiej, którą tworzyli opiekunowie hodowanych na tym obszarze stad bydła.

Wystawa została przygotowana przez Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Park Narodowy Hortobágy w Debreczynie, Muzeum im. Andrása Jósa w Nyíregyháza, Muzeum im. Fryderyka Deri w Debreczynie, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Kampinoski Park Narodowy w Izabelinie oraz Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.