Wystawa „Śladami św. Patryka”

Wystawa przybliża postać św. Patryka – najważniejszego duchownego związanego z Irlandią, któremu „szmaragdowa wyspa” zawdzięcza swoje chrześcijańskie korzenie. Ekspozycja ukazuje także dzieje wczesnego chrześcijaństwa w hrabstwie Down i jego okolicach. Zwiedzający – poprzez liczne fotografie – mają okazję dowiedzieć się, jak wyglądały tereny hrabstwa Down w okresie średniowiecza.

Wystawa zorganizowana została przez Down County Museum w Downpatrick oraz Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie w ramach projektu, którego celem jest tworzenie pozytywnych relacji wewnątrz społeczności i pomiędzy społecznościami zamieszkującymi Down, North Down i Ards poprzez uczestnictwo w programie, dzięki któremu mieszkańcy tych regionów odkrywają swoją kulturową i społeczną tożsamość i odrębność. Poznają wierzenia, zwyczaje i tradycje innych grup, a także dowiadują się, jaką rolę odgrywają w światowych, narodowych i lokalnych przemianach.

Tytuł:  „Śladami św. Patryka”

Czas trwania wystawy: od 17.03.2018 r.  do 17.06.2018 r.

Autor scenariusza: Michael King

Kurator wystawy: Sebastian Pietrzak