Wystawa „Góry – o jakżeż tu miło! Jak miło!”

Wystawa „Góry – o jakżeż tu miło! Jak miło!” początkowo towarzyszyła XX Przeglądowi Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Na ekspozycji wykorzystano bogate zbiory pocztówek, przedstawione w formie wydruków na planszach formatu B1. Wystawę przygotowała pani Barbara Mikocka z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Pocztówka o tematyce górskiej jest dokumentem, dzięki któremu możemy prześledzić dzieje alpinizmu od pierwszych wejść na europejskie szczyty po zdobywanie ośmiotysięczników w Himalajach i Hindukuszu, rozwój różnych dyscyplin narciarstwa, przemiany obyczajowe. Jest materiałem źródłowym, który dostarcza nie tylko wiedzy, ale i rozrywki.

Informacja o karcie pocztowej pochodzi z katalogu wystawy „Góry – o jakżeż tu miło! Jak miło!”

Wystawa przygotowana została ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!