Kolejna impreza rodzinna „Idą Święta – czas stroić choinkę” za nami

W dniu 8 grudnia 2019 r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbyła się kolejna impreza rodzinna pn. „Idą Święta – czas stroić choinkę”. Jak co roku przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji. Uczestnicy pod okiem twórców ludowych wykonywali różnorodne ozdoby choinkowe z bibuły, papieru i słomy, tradycyjne pieczywo obrzędowe – „byśki” i „nowe latka”, a w specjalnej „Pocztówkarni” powstawały barwne karty bożonarodzeniowe. Wśród tradycyjnych ozdób, znalazły się również „Światy” z opłatka, które niegdyś były jednym z ważniejszych elementów wystroju świątecznego. W pracowni plastycznej tworzono przepiękne, kolorowe drzewka, a w muzealnej „Ciasteczkarni” można było własnoręcznie przygotować i wypiec przepyszne pierniczki. Podczas imprezy nie zabrakło też Mikołaja, który obdarowywał gości słodyczami.