Uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

W XIII edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” zgłoszono rekordową liczbę inicjatyw zrealizowanych w 2018 roku. O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu edukacyjnego i projektu otwartego, najciekawszego wydawnictwa muzealnego oraz laur w kategorii „Niepodległa” ubiegało się aż 110 zdarzeń muzealnych z terenu całego Mazowsza.

Mimo silnej konkurencji, wśród laureatów konkursu znalazło się też nasze muzeum.
W kategorii „Najlepszy muzealny projekt otwarty zrealizowany w 2018 roku” za „Zakończenie realizacji projektu Rewitalizacja. Per causam ad animi” muzeum zdobyło drugą nagrodę.
W kategorii „Niepodległa” muzeum otrzymało wyróżnienie za projekt „Weekend patriotyczny Ostrołęka dla Niepodległej”.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 30 września 2019 roku w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu. Nagrody wszystkim wyróżnionym wręczyli wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Paweł Cukrowski.