Etnosakralia Kurpiowskie

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na koncerty w ramach festiwalu „VI Etnosakralia Kurpiowskie”.

16 czerwca 2019 r. (niedziela) godz. 20.00 – ,,Hommage à Skierkowski”.

Wykonawcy: Arek Czernysz TRIO.

Z bagażem jazzowych doświadczeń, pełni akordeonowego posmaku – na festiwalową scenę wkroczy Arek Czernysz Trio. W Muzeum Kultury Kurpiowskiej poprzez improwizacje i kompozycje powstałe w oparciu o pieśni kurpiowskie, zaprezentują odważną, świeżą wariację na temat tak ważnego dorobku polskiej kultury muzycznej, jakim jest muzyka Puszczy Zielonej.

Program:
• Improwizacje oraz kompozycje powstałe w oparciu o pieśni kurpiowskie spisane przez ks. W. Skierkowskiego

AREK CZERNYSZ TRIO

Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy młodego pokolenia, którzy dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z jazzową sekcją rytmiczną wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie. Trio wykonuje autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce muzyki jazzowej i filmowej.
Muzycy zostali docenieni na krajowych i międzynarodowych festiwalach: Blue Note Poznań Competition 2016, School & Jazz Festival 2017, Jazz Juniors 2018. Jednak największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca na 42. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Citta di Castelfidardo” we Włoszech w kategorii jazz music.
NA POCZĄTKU KWIETNIA 2019 ROKU NAKŁAEM BCD RECORDS UKAZAŁ SIĘ ALBUM AREK CZERNYSZ TRIO „BREATH”, BCD CDN 45 ALBUM ZOSTAŁ NAGRANY W TRIO W SKŁADZIE:
Arek Czernysz – akordeon,
Filip Arasimowicz – kontrabas i Antoni Wojnar – perkusja.

Kompozytorem wszystkich utworów jest lider Arek Czernysz.

22 czerwca 2019 r. (niedziela) godz. 20.00 – Koncert kameralny „Ad fontes – inspiracje”.

Wykonawcy: kwartet smyczkowy w składzie: Kornelia Grądzka, Paulina Kusa, Agnieszka Podłucka, Dobrawa Czocher.