Rzeźba pt. „Czerwony koń”

To nie jest zwykła historia. To początek wielkiego wydarzenia. Koń stoi przy płocie. Spokojny, ale wyczekujący. Rozumie wagę sytuacji. Jest piękny. Wyczesana, zadbana grzywa spływa mu na kark. Soczysta czerwień sylwetki symbolizuje miłość i witalność. Przyniesie szczęście młodej parze. Jeszcze czeka przywiązany do płotu, ale zaraz rusza do kościoła. To zdecydowanie opowieść z happy endem. A co Państwo o tym myślą?

Tę i wiele innych rzeźb autorstwa Henryka Ciszewskiego będą Państwo mogli zobaczyć na wystawie ”S[ł]ucha pani. Świat patyczaków Henryka Ciszewskiego”, która zostanie otworzona w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w setną rocznicę urodzin artysty 30 września br. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Henryk Ciszewski, Czerwony koń, nr inw. MKK/E/3026