Rozwiązanie zadania z gry miejskiej

Tak jak zapowiadaliśmy, zamieszczamy rozwiązanie zadania, przed którym stanęli uczestnicy gry miejskiej „Ostrołęcki bedeker czyli Wrota Czasu”.

Kierując się informacjami zawartymi w „Gońcu Ostrołęckim”, a szczególnie artykułem „Informacje pomocne dla grup poszukiwawczych” oraz ogłoszeniami miejskimi należało odwiedzić dziewięć następujących adresów:

1. ul. Mazowiecka – Elektrownia Miejska;
2. ul. Przechodnia – Kino „Uciecha”;
3. ul. Głowackiego – Cukiernia Leszczyńskiego;
4. skwer przy klasztorze (obecnie skwer Kardynała Wyszyńskiego) – fontanna przed klasztorem;
5. ul. Nadnarwiańska (obecnie ul. Wioślarska) – Towarzystwo Wioślarskie;
6. plac Wolności (obecnie plac Jana Pawła II) – szpital św. Józefa;
7. róg ul. Kościuszki i ul. ks. Pędzicha (obecnie ul. Staszica) – praktyka lekarska dr. Psarskiego;
8. plac 3 Maja (obecnie plac Bema) – sklep Bednarskiego;
9. ul. Szkolna – fotograf Malinowski.

Adresy umieszczone w innych ogłoszeniach były mylące i udanie się tam powodowało stratę czasu graczy: skład krawatów (prof. Tropek nosił tylko muszki) i apteka (zerwane kontakty wszelakie z aptekarzami).

Jest jeszcze jedno miejsce wskazane w ogłoszeniach, do którego należało zajrzeć po odwiedzeniu wszystkich punktów – to Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny mieszczący się przy placu 3 Maja 8 (obecnie plac Bema) czyli obecne Muzeum Kultury Kurpiowskiej.