Cykl spotkań pt. „Przyznaj się, co zbierasz?”

Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie jubileuszowej pt. „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” będzie cykl spotkań zatytułowanych „Przyznaj się, co zbierasz?”, mający na celu zaktywizowanie środowiska lokalnego do zaprezentowania w przestrzeni muzealnej kolekcji „rzeczy osobliwych” np. figurek ceramicznych, lalek, kapsli, pamiątkowych magnesów, kawiarnianych serwetek, zakładek do książek itp., które nie były wcześniej publicznie prezentowane a świadczą o kreatywności i pomysłowości ich właścicieli.

Organizacja spotkań pt. „Przyznaj się, co zbierasz?” jest jednym z działań podejmowanych w ramach projektu pt. „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” realizowanego przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dziedzictwo kulturowe”, priorytet „Wspieranie działań muzealnych”.