Finisaż wystawy czasowej w ostrołęckim muzeum

W niedzielę 13 grudnia w muzeum odbył się finisaż wystawy jubileuszowej „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze” finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie było okazją do podsumowania projektu, w skład którego oprócz wystawy wchodziły lekcje muzealne „Od kolekcji do muzeum”, Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki „Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy”, Dzień Kolekcjonera i spotkania z cyklu „Przyznaj się, co zbierasz?”. Podczas spotkania uroczyście podziękowaliśmy wspierającym nas podczas realizacji projektu Stowarzyszeniu Unikat-Przyjazna Gmina i Radioklubowi „Baza”.

Przybyli goście mogli podziwiać wystawę prac pokonkursowych autorstwa dzieci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, które wzięły udział w konkursie „Zaczyna  się niewinnie. Mali kolekcjonerzy”. Na zakończenie finisażu zaproszeni goście zostali oprowadzeni po wystawie przez jej kuratoraJoannę Zyśk.

W trakcie finisażu wystawy odbyło się losowanie nagród dla operatorów, którzy uczestniczyli w okolicznościowej akcji eterowej HF40MKK.
Nagrody otrzymają:
• 5 kubków jubileuszowych MKK
SP8G, Mietek, Żabno
SP6LUP, Henryk, Krapkowice
SQ7SAU, Tomek, Zduńska Wola
SP2DBH, Zdzisław
SP7GRV, Bogdan, Wojciechowice

• 5 katalogów wystawy „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”
SP7V, Tomek, Pabianice
SP8ONJ, Bogdan, Kurów
SP5OAB, Andrzej, Zakroczym
SQ2RSG, Andrzej, Słupsk