Genowefa Pabich otrzymała Nagrodę im. Oskara Kolberga

1 lipca w Sali Wielkiej Ansamblowej Zamku Królewskiego w Warszawie zostały wręczone Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Na uroczystej Gali wśród laureatów nie mogło zabraknąć przedstawiciela Kurpiów. W tym roku tę prestiżową nagrodę odebrała Genowefa Pabich z Krobi. Artystka wykonuje tradycyjne wycinanki, tkaniny, kierce, bukiety, palmy. Nagrodę wręczyli wiceminister Jarosław Sellin z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz wicedyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Magdalena Biernacka, reprezentująca fundatora nagrody. Laureatce gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.