Piknik literacki „Imieniny Dionizego”

Wczoraj (5.09.2021) na Fortach Bema w Ostrołęce odbył się piknik literacki „Imieniny Dionizego”. Na gości czekało wiele atrakcji: koncert muzyczny Wojciecha Dudkowskiego i Wojciecha Richtera, koncert chóru „O! La! La!” pod kierownictwem Roberta Lipki, czytanie utworów Dionizego Maliszewskiego, wręczenie nagród w Konkursie Plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”, gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Drużynę Harcerek IGNIS im. ppor. Danuty Siedzikówny, kiermasz książek, warsztaty edukacyjne, ognisko. Piknik poprowadził Stanisław Orłowski.

Wydarzenie było częścią obchodów 90. rocznicy urodzin Dionizego Maliszewskiego – wybitnego ostrołęckiego poety, publicysty i działacza kultury organizowanych przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.