Zapraszamy do udziału w wykładzie „Kurpie w Ameryce”

Na początku XX wieku miliony Polaków wyjechało do Ameryki w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. Z kraju wyemigrowało również wielu mieszkańców Kurpiowszczyzny.

29 września 2021 r. o godz. 16.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbędzie się spotkanie, w trakcie którego Dorena Wasik z Polish American Foundation of Connecticut, wnuczka kurpiowskiego emigranta wygłosi wykład „Kurpie w Ameryce”. Podczas spotkania podążymy drogą emigrantów od wyjazdu z rodzinnej wsi w Polsce, poprzez wyspę Ellis Island, aż do różnych zakątków Ameryki, dowiemy się też jak można odnaleźć swoją rodzinę korzystając z amerykańskich dokumentów przewozowych. W trakcie wydarzenia będziemy mogli liczyć na wsparcie tłumaczy. W spotkaniu będzie uczestniczyła Aleksandra Kacprzak z Biura Usług Genealogicznych Genoroots.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.