Wznawiamy rodzinne spotkania twórcze „Niedziela w Muzeum”

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować o wznowieniu cyklu spotkań pn. „Niedziela w Muzeum” kierowanych do rodzin, które pragną miło, twórczo i aktywnie spędzić niedzielny czas. Naszych gości zaprosimy do pracowni etnodizajnu, gdzie zainspirowani folklorem kurpiowskim, aktualnymi wystawami, jak również zabytkami ze zbiorów ostrołęckiego Muzeum będziemy wspólnie tworzyć.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 24 października 2021 r. pod hasłem „Koroneczki Kurpianeczki”. Tego dnia będziemy uczyć się podstaw wykonywania koronki szydełkowej pod okiem znanej twórczyni ludowej Czesławy Lewandowskiej. Każdy z uczestników będzie miał możliwość własnoręcznego wykonania koronkowej serwetki. Mamy nadzieję, że pani Czesława zarazi Państwa swoją miłością do koronkarstwa.

Godziny spotkań:
10.30 – 12.30 – I grupa
13.00 – 15.00 – II grupa

Obowiązują zapisy pod nr tel. 29 764 54 43 wew. 43. Ilość miejsc ograniczona.
Cena: 10 zł od osoby.
Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 8.

Serdecznie zapraszamy!