Warsztaty czerpania papieru

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy do udziału w warsztatach czerpania papieru towarzyszących wystawie „Z papierem przez dwa tysiąclecia”.

Zajęcia w części teoretycznej obejmują zwiedzanie wystawy, poznanie historii papieru, techniki jego wytwarzania i różnych sposobów wykorzystania. Nie może w nich zabraknąć wiadomości o rozwoju papiernictwa na ziemiach polskich, w tym dziejów ostrołęckiej fabryki papieru.

W części warsztatowej poznamy dawną sztukę wytwarzania papieru czyli czerpanie arkuszy specjalne przygotowanym sitem znakowanym filigranem. Kartki czerpanego papieru uczestnicy mogą zabrać ze sobą.

Warsztaty adresowane są do wszystkich grup wiekowych.

Czas trwania: 60 min.
Liczebność grupy: do 30 osób.
Termin: codziennie (od poniedziałku do piątku). Godziny zajęć dostosowujemy do potrzeb grup.
Opłata: 8 zł od osoby.
Rezerwacja: e-mail edukacja@muzeum.ostroleka.pl lub telefonicznie pod numerem 29 764 54 43, wew. 43.