Wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Wczoraj razem z naszymi wspaniałymi gośćmi uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Od godziny 10.00 odbywały się patriotyczne warsztaty „Barwy Niepodległej”, których uczestnicy własnoręcznie wykonywali lampioniki, notesy, papierowe flagi, kwiatki z bibuły, a to wszystko w biało-czerwonych barwach. Na gości czekała też planszowa gra patriotyczna „Droga do niepodległości” oraz zadania pogłębiające wiedzę o naszej Ojczyźnie.

O godzinie 17.00 na muzealnym dziedzińcu rozpoczęło się XIV Wspólne Śpiewanie Patriotyczne „O mój rozmarynie…”. Gości powitała dyrektor Maria Samsel, następnie wydarzenie rozpoczęło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Wspólnie uczciliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tym samym oddaliśmy hołd tym, którzy swe życie poświęcili walce o wolność. Patriotyczne melodie i wspólny śpiew w Muzeum Kultury Kurpiowskiej rozbrzmiewały do wieczora. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, artystom, Powiatowi Ostrołęckiemu i wszystkim, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie mogło się odbyć.

Na scenie wystąpili:

Soliści:

• Agnieszka Drabot,
  • Stanisław Dobkowski,
  • Tomasz Samsel,
  • Chór „O!La!La!” działający przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce,
    prowadzony przez Roberta Lipkę.

Zespół muzyczny:

• Robert Lipka – akordeon,
  • Małgorzata Szarlik-Woźniak – skrzypce,
  • Marta Maślanka – cymbały, instrumenty perkusyjne,
  • Michał Woźniak – kontrabas,
  • Damian Marat – trąbka, kornet.

Fragment wiersza „Rozmaryn” Stanisława Balińskiego czytała Martyna Lewandowska.

Kierownictwo muzyczne: Robert Lipka.

Koncert poprowadziła Grażyna Talarek.

Współorganizatorem koncertu był Powiat Ostrołęcki.