Wernisaż wystawy fotografii oraz promocja przewodnika

Wczoraj w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyły się wydarzenia podsumowujące ostrołęcką odsłonę projektu Powiaty 2021 Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Gości przywitała dyrektor Maria Samsel oraz historyczka i edukatorka Jolanta Żubrowska. Na spotkaniu została otwarta poplenerowa wystawa fotografii „Miasto w kadrze”, jak również zaprezentowano przewodnik po wybranych, ostrołęckich obiektach powstałych lub przebudowanych w okresie II RP „Zupełnie inne miasto. Architektura międzywojennej Ostrołęki”. Goście wysłuchali prelekcji Jolanty Żubrowskiej, która zaciekawiła zebranych tematyką zabytków architektury znajdujących się na terenie naszego miasta przybliżając m.in. historię wybranych obiektów oraz zachęciła do dalszej analizy zagadnienia.

Wystawa i przewodnik są częścią projektu „Infrastruktura Niepodległości. Architektura polskich powiatowych projektów modernizacyjnych” realizowanego przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, który podczas wczorajszego spotkania reprezentowali Zuzanna Mielczarek oraz Wojciech Gawroński.
Ekspozycję można zwiedzać w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce do 5 grudnia 2021 r. Zapraszamy!