Biblioteka

Biblioteka Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce to zbiór ponad 10 000 egzemplarzy (w tym woluminów, zeszytów, map, plakatów, druków ulotnych). Zgromadzony księgozbiór służy przede wszystkim pracownikom Muzeum jako warsztat pracy naukowej, wystawienniczej i edukacyjnej. Gromadzimy i udostępniamy literaturę specjalistyczną, która odzwierciedla profil zbiorów muzealnych. Na pozyskiwane zasoby składają się publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki, archeologii, muzealnictwa, ochrony zabytków, konserwacji oraz dziedzin pokrewnych. W bibliotece znajduje się także dział zbiorów regionalnych obejmujący wszelkie wydawnictwa dotyczące historii i kultury regionu kurpiowskiego oraz Ostrołęki.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem online:

KATALOG ONLINE

Z zasobów biblioteki można korzystać wyłącznie na miejscu.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej – Biblioteka
pl. gen. Józefa Bema 8
07-410 Ostrołęka
tel. 29 764 54 43 wew. 58.

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: godz. 8.00 – 16.00.